Autor:

MłodzikSeniorzy

Utworzono:

20.04.2019

Bez punktów z Mogielicy w Wielką Sobotę wrócili nasi seniorzy. Podopieczni trenera Łukasza Glisty ulegli miejscowej Mogielance 2-3. Pierwsza połowa była zupełnie przespana przez naszych zawodników. Już po 15 minutach gry było 0-2, a gra nie napawała optymizmem. Po zmianie stron nasz zespół zaczął grać znacznie lepiej, a przede wszystkim zaczął tworzyć okazje bramkowe. Jedną z nich w 57` minucie na bramkę zamienił Albert Wójcik. Kiedy wydawało się, że zaraz może paść wyrównująca bramka ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. Zawodnicy Młodzika dalej jednak dążyli do kolejnego gola i w 80` minucie udało się tego dokonać za sprawą pięknego strzału Konrada Pionki. W końcówce goście zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy, ale wynik nie uległ już zmianie. Za tydzień nasz zespół będzie pauzował, a swój kolejny mecz rozegra w środę 1. maja na wyjeździe z Kraską Jasieniec. Warto podkreślić, że dzisiaj kolejnych dwóch zawodników z rocznika 2003 zaliczyło swój debiut w seniorskiej piłce - Bartłomiej Nowak, który wyszedł w pierwszym składzie oraz Wojciech Janik, który na boisku pojawił się na ostatnie 15 minut meczu. Trzeci zawodnik z tego rocznika, który debiut w naszych seniorach ma już za sobą - Oskar Miturski wszedł z ławki, zastępując właśnie B. Nowaka.

Mogielanka Mogielnica - MŁODZIK RADOM 3-2 (2-0)

Albert Wójcik 57`, K. Pionka 80` ; dla Mogielanki: 12`, 15`, 63`

Skład: K. Lutek (75` W. Janik), D. Kalita (85` Alan Wójcik), K. Bugajski ż (50` D. Kamionka), M. Molga, D. Żyła (55` K. Królikowski), R. Jopek (70` M. Grzegorczyk), J. Stysiek, K. Pionka, Albert Wójcik (70` J. Gliński), A. Kacprowicz ż, B. Nowak (55` O. Miturski)