Bartosz Nowak wśród najlepszych pierwszoligowców 2018 roku !
Wczoraj odbyła się gala tygodnika Piłka Nożna. W kategorii "Pierwszoligowiec Roku 2018" wśród trójki nominowanych znalazł się były zawodnik Młodzika, BARTOSZ NOWAK !

Ostatecznie nagroda trafiła w ręce kapitana lidera Fortuna 1 Liga Raków Częstochowa Andrzeja Niewulisa. Jednak sama obecność w tej trójce świadczy o docenieniu zawodnika Stali Mielec przez ekspertów.

Warto wspomnieć, że przed rokiem w tej samej kategorii nominowany był jego kolega z Młodzika 93 - Mateusz Radecki - obecnie zawodnik ekstraklasowego Śląska Wrocław !

Fragment przedstawiający kandydatów do zdobycia nagrody ze strony pilkanozna.pl:

Często wydaje się, że 25-letni ofensywny pomocnik znalazł się w I lidze przypadkiem. Nowak nie pasuje do drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce, co potwierdzał regularnie w 2018 roku. To nie jest krytyka, tylko pochwała jego umiejętności.
Pochodzący z Radomia piłkarz wybił się w Stali Mielec, z którą, przy swoim dużym udziale, awansował na zaplecze Ekstraklasy. Nowakowi nie było dane pomagać beniaminkowi z Podkarpacia w nowej lidze, ponieważ w swoich szeregach zapragnął go mieć ekstraklasowy Ruch Chorzów. W 17 meczach w zespole Niebieskich zdobył jedną bramkę. W większości spotkań należał do wyróżniających się piłkarzy drużyny przeżywającej trudne chwile. I finansowe, i sportowe.

Pomimo spadku Nowak został w Chorzowie. Nie cieszył się przesadnym uznaniem trenera, ale kiedy wchodził nawet na kilka minut, potrafił błysnąć. Ruch pilnie potrzebował pieniędzy, więc był zmuszony sprzedać jednego z najcenniejszych piłkarzy w kadrze.

Z okazji skorzystała Stal, która okrzepła w I lidze, a przy pomocy możnego sponsora zaczęła marzyć o wyczekiwanym od dekad powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiosną Nowak zdobył sześć bramek, zaś jesienią dołożył kolejne cztery. Regularność i błyskotliwość to niezaprzeczalne atuty pomocnika.

Rozmowa z Bartoszem Nowakiem na stronie laczynaspilka.pl po zdobyciu hat-tricka w spotkaniu pierwszej ligi z Chrobrym Głogów w maju 2018 r. --> TUTAJ
zdjecie: laczynaspilka.pl