Dwie zgoła odmienne połowy seniorów w pucharze i awans

W III rundzie Mirax Pucharu Polski są już nasi seniorzy. We wtorkowy wieczór nasz zespół pokonał juniorów Radomiaka. Gospodarze w pierwszej połowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i prowadzili aż 3-1. Nasi zawodnicy natomiast grali źle, popełniali dużo prostych błędów, było wiele niedokładności. Brakowało też dobrego wykończenia pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie nasza gra znacznie się poprawiła, momentami aż miło patrzyło się na zagrania zawodników w żółtych koszulkach. Poskutkowało to aż pięcioma golami i ostatecznym zwycięstwem 6-3.

W środę Młodzik 2004 zagrał na swoim boisku z IV-ligowym Zamłyniem Radom. Nasi zawodnicy ledwo wyszli na boisko, a przegrywali 0-1, a po 15. minutach już 0-3. Zanosiło się na bardzo wysoki wynik. Do przerwy więcej goli już jednak nie padło. W drugiej połowie nasz zespół zagrał zupełnie inaczej. Wyglądał nawet lepiej od przeciwnika. Podopieczni trenera Macieja Hajduka utrzymywali się przy piłce i konstruowali ciekawe akcje. W 63. minucie ambitnie o piłkę powalczył Jakub Sambor, odebrał ją obrońcy Zamłynia i w sytuacji sam na sam z bramkarzem okazał się lepszy, strzelając gola na 1-3. Doświadczony przeciwnik w ostatnich 10 minutach wypunktował jednak nasz zespół strzelając jeszcze aż 4 gole. Szkoda tego słabszego okresu żółto-czarnych, ale mimo to brawa dla naszych zawodników za drugą połowę.

W 1/8 finału oprócz naszych seniorów zagrają jeszcze:

• IV liga: Energi Kozienice, Zamłynie Radom, Oskar Przysucha
  • liga okręgowa: Szydłowianka Szydłowiec, KS Warka, Mazowsze Grójec, Pilica Nowe Miasto, Jodła Jedlnia Letnisko, Powiślanka Lipsko/Radomiak II Radom (mecz 1 września)
  • A-klasa: Centrum Radom, Królewscy Jedlnia, Iskra Gózd, KS Błotnica, Iłżanka Kazanów
  • B-klasa: Powała Taczów

Jedna z tych drużyn będzie rywalem naszego zespołu. Losowanie w przyszłym tygodniu.

Radomiak Radom (juniorzy) - MŁODZIK RADOM 3-6 (3-1)

M. Prusiński 31`, F. Janik 55`, D. Leśniewski 65`, H. Grzmiel 78`, K. Żyła 84`, 89` ; dla Radomiaka: 15`, 35`, 40`

Skład: K. Lutek, F. Chyra (55` H. Grzmiel ż), K. Bugajski (46` K. Kozuj), M. Molga, F. Janik, D. Leśniewski, K. Pionka, A. Rogowski, M. Prusiński ż (77` B. Karpiński), R. Jopek, O. Modzel (46` K. Żyła)

MŁODZIK RADOM - Zamłynie Radom 1-7 (0-3)

J. Sambor 63` ; dla Zamłynia: 1`, 12`, 15`, 80`, 84`, 87`, 88`

Skład: S. Korcz (46` M. Minda), K. Wasik (55` K. Mazur), B. Marcinkiewicz, K. Kacprowicz, J. Szydło (77` Sz. Figura), J. Ogorzałek (46` O. Wieprzycki), K. Leśkiewicz (75` P. Stysiek), A. Mąkosa (65` K. Chełmiński), K. Siekański (46` J. Pawłowski), M. Tryliński, J. Sambor