III miejsce w Młodzik Cup dla rocznika 2009

W sobotę rozegrany został kolejny turniej z cyklu „Młodzik Cup 2016” w szranki stanęli zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi. Nasz klub reprezentowały dwa zespoły, a oprócz nich w turnieju wystąpiły: Pogoń Staszów, Broń Radom, Juventa Starachowice, Energia Kozienice, junior Radom oraz Jastrząb Głowaczów.

Turniej stał na wysokim poziomie, a wszystkich zawodników cechowała duża determinacja i chęć zwyciężania. W fazie grupowej nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Młodzik A: wygrał 3 mecze (z Pogonią, Juventą A oraz Energią Kozienice) i jeden przegrał (z Bronią) po fazie grupowej zajął II miejsce co uprawniało go do gry w półfinale Turnieju. Młodzik B: wygrał jeden mecz (Jastrząb Głowaczów), jeden zremisował (z Juventą B) i dwa przegrał (Juniorem i Pogonią Staszów) co dało mu III miejsce i walkę o miejsce V miejsce.

Młodzik A w półfinale zmierzył się ze zwycięzcą grupy B: Juniorem Radom ulegając nieznacznie 1:0, więc została walka o miejsce na podium, gdzie rywalem był zespół Pogoni Staszów. W Meczu o III miejsce wygraliśmy i zajęliśmy najniższe miejsce na podium Młodzik Cup 2016.

Młodzik B niestety uległ w meczu o 5 miejsce i ostatecznie ukończył Turniej na miejscu 6.

Cały Turniej wygrała Broń Radom, przed UKS Junior Radom i Młodzikiem A

Wielkie brawa i podziękowania należą się organizatorom, rodzicom oraz firmom sponsorującym Turniej: Eurodoor oraz Żyła – wędliny.