Inauguracja na remis

Sezon 2021/2022 oficjalnie rozpoczęty. Za nami 2 pierwsze ligowe spotkania z udziałem naszych zespołów. W sobotę beniaminek ligi mazowieckiej - Młodzik 2006 podejmował spadkowicza z ekstraligi - Deltę Warszawa. W drużynie ze stolicy widać było dużą kulturę gry i świetne wyszkolenie techniczne. Goście dominowali i wygrali pewnie 3-0. Przed naszym zespołem jednak jeszcze wiele spotkań, w których będą mogli pokazać swoje umiejętności.

W niedzielę natomiast byliśmy świadkami pierwszego meczu naszych seniorów na poziomie ligi okręgowej. Na początek ciekawy przeciwnik - spadkowicz z IV ligi - Proch Pionki. Sam mecz toczył się pod dyktando naszego zespołu, który dominował. Mimo tego, to przyjezdni już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. 20 minut później bramką po strzale głową odpowiedział Kacper Michalski. Blisko kolejnych goli było zwłaszcza pod koniec spotkania, ale bramkarz gości nie dał się pokonać i ostatecznie padł remis 1-1. Za tydzień podopieczni trenera Łukasza Glisty zagrają w Iłży z innym beniaminkiem - Polonią.

W naszej drużynie zadebiutowało 4 zawodników. W wyjściowej "11" wyszli Dominik Leśniewski (ostatnio Broń Radom) i Kacper Michalski (ostatnio Drogowiec Jedlińsk). Obydwaj są wychowankami naszego klubu i grali razem w roczniku 1993. W drugiej połowie na boisku pojawili się Karol Kozuj (ostatnio Skaryszewianka), a także Mikołaj Tryliński, który jest pierwszym zawodnikiem z rocznika 2004 debiutującym w drużynie seniorów.

Przed meczem nasz zespół otrzymał z rąk przedstawicieli Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej puchar za awans do Tymex Ligi Okręgowej.

Tą uroczystość uświetniła nasza młodzież, która wyprowadziła obydwa zespoły i sędziów na boisko. Byli to głównie chłopcy z rocznika 2012.

ZDJĘCIA

MŁODZIK RADOM - Proch Pionki 1-1 (1-1)

K. Michalski 25` ; dla Prochu: 4`

Skład: W. Janik, F. Chyra, K. Kalita, M. Molga, F. Janik ż, D. Leśniewski (79` M. Tryliński), K. Pionka, K. Michalski (86` K. Kozuj), A. Rogowski, R. Jopek (69` H. Grzmiel), M. Prusiński (70` B. Karpiński)

TERMINARZ

ZDJĘCIA

MŁODZIK RADOM - Delta Warszawa 0-3 (0-3)

6`, 8` 33`

Skład: K. Dżbik, D. Strzałkowski (46` A. Kolodziejczyk), J. Łupkowski, K. Klimkiewicz, D. Bilski, B. Karolak, M. Kunert, R. Tuzinek (28` D. Kucharczyk (60` O. Kupidura)), Sz. Prokopczyk, W. Rokiciński, F. Gryz