Koniec sezonu! Nie będzie rundy wiosennej.

PZPN poinformował, że wszystkie rozgrywki młodzieżowe oraz seniorskie w niższych klasach rozgrywkowych zostały odwołane. Zostało więc potwierdzone to, czego można było się spodziewać.

Oznacza to, że żadna z naszych drużyn młodzieżowych oraz seniorzy nie zagrają ligowych spotkań w tej rundzie. Najwcześniej rozgrywki wrócą w sierpniu i mamy nadzieję, że tak się stanie. Oczywiście jest to uzależnione od rozwoju sytuacji w Polsce, związanej z epidemią COVID-19. 

Co z kształtem lig w nowym sezonie?

Rozgrywki młodzieżowe trwają pół roku, tzn. jesienią i wiosną odbywają się odrębne rozgrywki. Spadki i awanse są co pół roku. Sezon jesienią został zakończony, a wiosną nie zdążył się rozpocząć. Rozgrywki wiosenne, więc po prostu się nie odbędą.

W przypadku seniorów, rozgrywki toczą się systemem jesień-wiosna, a spadki i awanse następują tylko po rundzie wiosennej. Nasz zespół miał więc kontynuować od marca sezon 2019/2020. Tak się nie stało, a PZPN poinformował, że została utrzymana kolejność końcowa po rundzie jesiennej, jednak nie będzie spadków do niższych lig. Będą za to awanse.