Nowak i Karbownik docenieni !

W niedzielny wieczór w Warszawie odbyła się gala tygodnika "Piłka Nożna", podczas której podsumowano piłkarski rok 2019 w Polsce. Wręczono statuetki m.in dla najlepszej drużyny roku, najlepszego zawodnika, pierwszoligowca, trenera, czy odkrycia. 

*źródło zdjęcia głównego - Legia.Net - M. Karbownik pierwszy z prawej , B. Nowak drugi z prawej

Na scenie dwukrotnie pojawiał się Robert Lewandowski, który odbierał nagrodę dla najlepszego zawodnika, a także w imieniu Reprezentacji Polski dla najlepszej drużyny.

Jednak dla całej społeczności Młodzika najważniejsze było pojawienie się na scenie dwóch innych zawodników - Bartosza Nowaka i Michała Karbownika ! Ten pierwszy uznany został najlepszym Pierwszoligowcem Roku, a drugi Odkryciem Roku ! Obydwaj występowali w Młodziku !

Nowak w roczniku 1993, który był czołową drużyną na Mazowszu. Z Młodzika przeniósł się do Gwarka Zabrze. Obecnie występuje w Stali Mielec. W przeszłości występował w Ekstraklasie w Ruchu Chorzów. 

Karbownik, 8 lat młodszy od Nowaka, występował w roczniku 2000, choć sam był 2001. W świetnym stylu poprowadził drużynę do awansu do Ekstraligi, po czym przeniósł się do Legii Warszawa. W stołecznym klubie szybko wskakiwał na coraz wyższe szczeble, aż dotarł do pierwszej drużyny i pierwszego składu !

Poniżej dwaj laureaci niedzielnej Gali. Nie trzeba podpisywać kto się na nim znajduje :) 

zdj: FotoPyK

PANOWIE GRATULUJEMY !