Podsumowanie jesieni cz.1: 2012, 2011, 2010

Runda jesienna sezonu 2022/2023 za nami! Czas więc na podsumowania. W 4 częściach przyjrzymy się naszym zespołom jak spisywały się na ligowych boiskach. Zaczynamy od najmłodszych - roczniki 2012, 2011, 2010.

Nasze najmłodsze roczniki grały bez możliwości awansu. Roczniki 2010 i 2011 występowały w I lidze radomskiej, a w tym sezonie najstarszym rocznikiem, w jakim istnieje liga mazowiecka jest 2009. Chłopcy z 2010 będą wiosną grali o prawo awansu właśnie do ligi wojewódzkiej. Jesienią mogli jedynie spaść do II ligi radomskiej, ale oczywiście w obydwu przypadkach do tego nie doszło. Z kolei w roczniku 2012 rozgrywki prowadzone są bez wyników i tabel końcowych. 

Najważniejsze, że trenerzy są zadowoleni z postępu jaki wykonują ich zawodnicy i całe zespoły, chociaż nie zawsze znajduje to odzwierciedlenie w wynikach. Cieszy również to, że trenerzy dysponowali szerokimi kadrami i z nich korzystali. To zaowocuje w przyszłości.

Trener: Filip Janik

Rozgrywki: liga radomska E1 - U-11 - Orlik (2 zespoły)

W tej kategorii wiekowej nie odnotowywane są wyniki i nie prowadzona jest tabela. Mecze odbywają się bez sędziów

Rozegrane mecze:

I grupa: Beniaminek Radom, Orlik Radom, KS Warka, Mazowsze Grójec, Radomiak Radom I, Radomiak Radom II, Energia Kozienice

II grupa: AP Szydłowiec, Postęp Łaziska, Orlik Radom II, Powała Taczów, AS Radomiak Radom

Wypowiedź trenera:

Za nami 3 runda rozgrywek na "orlikach". Z każdą kolejną widać postęp u chłopaków. Zarówno jeżeli chodzi o zdolności indywidualne, jak i drużynowe. W tym wieku szczególnie istotne jest rozwijanie tych pierwszych, co zdecydowanie występuje. Chłopcy bardzo szybko się rozwijają, sami zaczynają dostrzegać, że piłka nożna to gra zespołowa i w tym aspekcie również idziemy do przodu. Cieszę się, że w meczach wystąpiło ponad 30 zawodników. Rozegraliśmy 12 meczów ligowych (w rozgrywkach mieliśmy 2 zespoły) i kilka kolejnych "towarzyskich". Chłopcy mieli więc sporo możliwości, aby rywalizować z innymi zespołami. Teraz rozpoczynamy sezon zimowy, w którym nasze umiejętności będziemy szlifować głównie w hali, a co jakiś czas na pewno będziemy sprawdzać swoje siły w kolejnych meczach sparingowych lub turniejach.

Trener: Artur Kowalczyk

Rozgrywki: I liga radomska D2 - U-12 - Młodzik

Miejsce: 4/8

Awans/spadek/utrzymanie: utrzymanie (brak awansów w tej kategorii wiekowej)

Statystyki:

  • Zwycięstwa: 6
  • Remisy: 1 
  • Porażki: 7
  • Bramki: 52-35

TERMINARZ

TABELA

Wypowiedź trenera:

Za nami pierwsza runda rozgrywek w kategorii ,,młodzik". Runda trudna, przeplatana dobrą, ale i przeciętna grą. Podnieśliśmy zdolności indywidualne i drużynowe. W trakcie rundy braliśmy udział w silnie obsadzonym turnieju API CAP w Zakopanem gdzie na 20 zespołów zajmujemy piąte miejsce. Okres zimowy zaczynamy od turnieju Kopalnia Talentów w Krakowie, następnie będziemy udoskonalać umiejętności w treningu na boisku i na hali, sprawdzimy się w grach kontrolnych zaplanowanych po nowym roku.

Trener: Sebastian Orchel

Rozgrywki: I liga radomska D1 - U-13 - Młodzik

Miejsce: 3/8

Awans/spadek/utrzymanie: Utrzymanie (brak awansów w tej kategorii wiekowej)

Statystyki:

  • Zwycięstwa: 8
  • Remisy: 2 
  • Porażki: 4
  • Bramki: 30-13

TERMINARZ

TABELA

Wypowiedź trenera:

Runda jesienna była bardzo dobra w wykonaniu moich podopiecznych. Chłopcy pokazali, że drzemią w nich duże możliwości. Ta runda była dla nas okresem przejściowym po dosyć istotnych zmianach kadrowych. Pokazała nam również, że poziom wszystkich zespołów zwłaszcza pod względem gry obronnej mocno się podniósł i teraz liga pod względem "wynikowym" bardzo się wyrównała. Mnie jednak cieszy ciągły postęp moich zawodników ich ciężka i systematyczna praca oraz to, że w większości meczów staraliśmy się kontrolować przebieg spotkania i być stroną prowadzącą grę.

 

**************************************************

Zapraszamy na treningi! Można do nas dołączyć w każdej chwili! Wystarczy zadzwonić do trenera, który udzieli odpowiedzi na wszystkie interesujące Państwa pytania!

Więcej o rozpoczęciu przygody w naszym klubie znajdziecie TUTAJ

Trenerzy:

Rocznik 2012 --> Filip Janik (tel. 668 970 156)

Rocznik 2011 --> Artur Kowalczyk (tel. 604 311 804)

Rocznik 2010 --> Sebastian Orchel (tel. 533 432 878)