Turniejowy weekend Młodzika 2012

Pracowity weekend mają za sobą chłopcy z rocznika 2012, którzy wzięli udział w dwóch turniejach. 

W sobotę nasza drużyna wystąpiła w podkieleckiej Miedzierzy w turnieju "KWADrat Santader Cup". Wystąpiło w nim 8 zespołów, każdy zagrał z każdym. W sumie każdy zespół spędził na boisku 140 minut. Nasza drużyna rozpoczęła zmagania od remisu 1-1 z PAS Skarżysko-Kamienna. Później przyszły 4 pewne zwycięstwa (Orlęta Kielce II, KS Smyków, Orlęta Kielce I, Champions Miechów). Następnie nasi zawodnicy zagrali mecz z Oskarem Przysucha, który miał wyłonić zwycięzcę turnieju. Niestety tu odnieśliśmy pierwszą porażkę - 1-2. W ostatnim spotkaniu wygrywamy z Ceramiką Opoczno. Tym samym podopieczni trenera Filipa Janika zajęli 2. miejsce z dorobkiem 5 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. Cieszy duży czas gry i dobra postawa. Aż 10 zawodników wpisywało się na listę strzelców. Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Jana Kozłowskiego.

Dzień przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy ogłosili konkurs na swojej stronie facebookowej. Polegał on na tym, że każdy klub, biorący udział w turnieju, zbierał "lajki" pod zdjęciem swojego herbu. Zwyciężyliśmy z liczbą ponad 300 "kciuków w górę"! Chłopcy razem z trenerem chcieli podziękować za każde polubienie. Nagrodą była torba na sprzęt sportowy. Jak przyznali organizatorzy, byli pozytywnie zaskoczeni liczbą polubień. Jest moc!

  • Wyniki:

PAS Skarżysko-Kamienna 1-1

Orlęta Kielce II 7-0

KS Smyków 4-0

Orlęta Kielce I 3-1

Champions Miechów 5-1

Oskar Przysucha 1-2

Ceramika Opoczno 2-1

Skład: M. Chudziński, J. Głuch, J. Kozłowski, M. Kisiel, B. Marciniak, I. Marciniak, L. Mąkosa, N. Pawlak, H. Szczepański, M. Tatar, A. Zieliński, F. Zieliński

autor powyższego zdjęcia + zdjęcia głównego: Pan Marek Pawlak

*******************************************

W niedzielę w Radomiu odbył się turniej eliminacyjny "Diamenty Mazowsza". W tym dniu przypadło nam się zmierzyć z 5 zespołami: Broń, FC Mundialito, Talencik, Radomiak, Beniaminek, Odnosimy jedno zwycięstwo (Broń), 2 remisy (Talencik i Radomiak) i 2 porażki (FC Mundialito i Beniaminek). W niedzielnych zawodach zagrało 16 zawodników. Do turnieju finałowego awansowały 2 zespoły z naszej grupy - Radomiak i Beniaminek, które w półfinałach pokonały drużyny KS Warka i Orlika Radom.

  • Wyniki:

Broń Radom 2-1

FC Mundialito 0-2

Talencik Radom 1-1

Radomiak Radom 1-1

Beniaminek Radom 0-3

Skład: M. Chudziński, I. Szymański, I. Adamus, B. Bieńkowski, F. Dolega, J. Głuch, J. Kozłowski, M. Kisiel, M. Kołodyński, L. Lasia, L. Mąkosa, H. Szczepański, A. Świgoń, M. Tatar, A. Zieliński, F. Zieliński