Udany obóz Michała Karbownika

Legia Warszawa zakończyła swój pierwszy obóz przygotowawczy. Mistrzowie Polski przez 12 dni ciężko pracowali w portugalskiej Troi. Trener Ricardo Sa Pinto znany jest z twardej ręki i jak informowały portale związane z Legią piłkarze wylewali siódme poty, pracując przede wszystkim nad kondycją. 

Podczas obozu zespół ze stolicy rozegrał 3 sparingi, a "Karbo" zagrał w dwóch z nich.

Najpierw 30 minut w drugiej połowie wygranego 4-1 meczu z Clube Olímpico do Montijo. W tym spotkaniu zaprezentował się z bardzo dobrej strony, o czym wspominał w pomeczowym komentarzu portugalski trener: "Młodzi zawodnicy także spisali się dobrze. Karbownik zagrał świetny mecz - jestem z niego bardzo zadowolony, bo wykonał świetną pracę w ostatnim tygodniu.". Pojawiło się również wiele pozytywnych komentarzy kibiców warszawskiej drużyny.

Następnie zagrał 20 minut z Amora FC, wygranym przez Legię 2-0. Sparing był jednak zamknięty nawet dla mediów klubowych, więc szczegółów tego meczu nie znamy.

 

Sam zawodnik spokojnie podchodzi do tego wszystkiego co się dzieje i podkreśla, że "tylko ciężka praca i chłodna głowa przyniosą pożądane efekty."

Cały wywiad z Michałem na stronie Legia.com --> TUTAJ

Legioniści odpoczywać będą w Polsce do poniedziałku, kiedy to wrócą do Portugalii na drugi obóz. Zobaczymy, czy dla byłego zawodnika Młodzika ponownie znajdzie się miejsce w samolocie.  

Michał dostał również kolejne powołanie do reprezentacji Polski U-18. Tym razem na turniej La Manga Cup. Zgrupowanie potrwa od 4 do 13 lutego, a Polacy zagrają z Portugalią (8. lutego 15:00), Norwegią (10 lutego, 18:00) i Słowacją (12 lutego, 15:00).

źródło zdjęć: legioniści.com, legia.com, legia.net