Z jakimi klubami zagrają nasze zespoły ? Zestawienie

Ostatnio przedstawialiśmy przeciwników, z jakimi w rozgrywkach wiosennych zmierzą się nasze zespoły młodzieżowe. Sprawdziliśmy z iloma klubami zagramy i z którymi najczęściej. Nasze zestawienie nie obejmuje seniorów.

Ogólnie w naszym okręgu drużyny w rozgrywkach młodzieżowych ma 75 klubów. W liczbie zgłoszonych zespołów dominują 3 kluby: Broń Radom (20), Radomiak Radom (14) i MŁODZIK (13). Dalej są dwa inne radomskie kluby - AS Radomiak i Orlik Radom (po 10). Drużyną spoza Radomia, mającą najwięcej zespołów jest Energia Kozienice (9). Spoglądając na drugi biegun, możemy tam znaleźć takie kluby jak Zamłynie Radom, Legion Głowaczów, Jodła Jedlnia Letnisko, Powiślanka Lipsko, Mogielanka Mogielnica, Sokół Przytyk, czy Zorza Kowala. Mają one tylko po jednej zgłoszonej drużynie.

Przyglądając się przeciwnikom naszych drużyn zauważamy, że zmierzą się one z 79 zespołami z 42 klubów. Trzeba jednak pamiętać, że w tych 42 klubach znajduje się 6 drużyn spoza naszego regionu, z którymi w lidze mazowieckiej rywalizował będzie rocznik 2003 (Polonia Warszawa, Ząbkovia Ząbki, SEMP Ursynów, AP Żyrardów, Mazur Karczew i MKS Piaseczno + Radomiak z naszego regionu). Z regionu radomskiego jest więc 36 klubów

Najczęstszymi przedstawicielami są oczywiście Broń (7) oraz Radomiak i AS Radomiak (po 5). Z innych radomskich drużyn wyróżniamy Beniaminek, Centrum, Junior i Orlik (po 3), Talencik (2) oraz Ajax i Legion (po 1). 

Kluby spoza Radomia z którymi najczęściej mierzyć się będą nasze drużyny to: AP Gryfia Mirów, Drogowiec Jedlińsk i Energia Kozienice (po 3). Przeciwko dwóm naszym zespołom zagrają: Jastrząb Głowaczów, Jedlnia Dzieciom, KS Warka, Mazowsze Grójec, Orzeł Wierzbica, Powała Taczów, Pilica Białobrzegi i Syrenka Soccer School.  Natomiast po 1 zespole mają: AP Szydłowiec, Bielik Wierzbica, FA Lipsko, GKS Chynów, KS Błotnica, KS Promna, Legion Głowaczów, Orzeł Gielniów, Oskar Przysucha, Pilica Nowe Miasto, Polonia Iłża, Proch Pionki, Szydłowianka Szydłowiec, UKS Lipie, Zorza Kowala.

O tym pisaliśmy wcześniej - Podział na grupy, rywale naszych zespołów --> KLIKNIJ TUTAJ

Czekamy na terminarze, które w najbliższym czasie powinien opublikować ROZPN.