Za nami turniejowy weekend

Brak rozgrywek ligowych nie oznacza nudy. W ten weekend nie mogliśmy narzekać na brak wydarzeń sportowych z udziałem naszych zespołów.

Tak jak zapowiadaliśmy, w niedzielę w Ciechanowie rocznik 2009 występował w eliminacjach do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN U-12. Podopieczni trenera Karola Bugajskiego rywalizowali z najlepszymi drużynami każdego okręgu naszego województwa. Początek był trudny, nasz zespół rozpoczął turniej od meczu z późniejszym triumfatorem - Zniczem Pruszków (1-4). W tym meczu rywale byli zdecydowanie lepsi, ale w pozostałych byliśmy świadkami wyrównanych pojedynków, a w znacznej części to nasz zespół był stroną przeważającą. Efekt końcowy - 2 zwycięstwa - z AP Ciechanów 2-1 i Pegazem Drobin 5-2, a także 2 porażki - SEMP Pogoń Siedlce 0-1 i Talent Warszawa 0-1. 

Od piątku do niedzieli w turnieju rozgrywanym "pod balonem" na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nadrzeczu brał udział Młodzik 2008. W wielu meczach padało mało goli, co może świadczyć o wyrównanym poziomie zespołów. Nasz zespół zanotował aż 3 bezbramkowe remisy - z Bronią Radom, Championem Otwock i Orlętami Łuków. Niestety przegrał mecze z Jedynką Krasnystaw 0-1, AGAPE Białołęka 0-3, Gaudium Zamość 0-2 i Siarką Tarnobrzeg 0-3. Ważny jest jednak fakt, że nasi młodzi zawodnicy w ciągu 3 dni mogli spędzić dużo czasu na boisku, konfrontując swoje umiejętności z dobrymi przeciwnikami.

Również na boiskach "pod balonem" w sobotę i niedzielę grali chłopcy z rocznika 2011. Podopieczni trenera Artura Kowalczyka brali udział w turnieju "Bielik CUP 2021" w Krakowie. Pierwszego dnia nasz zespół niestety odnotował 4 porażki (DAP Dębica 0-1, Reprezentacja Football Academy 1-2, Cedron Brody 0-2, Słowik Olkusz 0-1) i 3 remisy (Akademia Futbolu z Głową 1-1, Krakus Nowa Huta 1-1, AP Wieliczka I 1-1). Jednak niedziela była zdecydowanie lepsza. Chłopcy wygrali wszystkie 7 spotkań (DAP Dębica 1-0, Słowik Olkusz 2-0, Wilga Kraków 3-0, AP Wieliczka II 2-0, Karol Wadowice 6-0, PSF Biała Gwiazda 3-0, Krakus Nowa Huta 3-2) i wygrali "Ligę Europy". Przede wszystkim ważna jest możliwość rywalizacji z nowymi, dobrymi zespołami, z którymi na co dzień nie mierzą się nasze drużyny. 

Na zdjęciu powyżej Młodzik 2007, na zdjęciu głównym Młodzik 2011 - w przypadku obydwu zespołów chłopcy mogli wypróbować nowe czapki i kominy klubowe.

Oprócz turniejów w sobotę sparing w zimowej atmosferze rozegrał Młodzik 2007, który pokonał Zorzę Kowala 4-0. W niedzielę miał zagrać jeszcze rocznik 2004, ale ze względu na zaśnieżone boisko trenerzy zdecydowali się odwołać mecz, nie chcąc ryzykować zdrowia zawodników grą na śliskiej nawierzchni.