Zwyciestwo Młodzika na zakończenie turniejów Młodzik Cup 2018

Jako ostatni turniej w ramach cyklu Młodzik Cup 2018 rozegrali chłopcy urodzeni w roku 2006. Oprócz naszych zespołów zagrali: Broń Radom, Orlik Radom SP Radomiak, Proch Pionki, Granat Skarżysko oraz UKS Dęblin.

Rozgrywki grupowe nasze zespoły przeszły bez przegranej. Młodzik (żółci) wygrał Z Bronią 1:0, Granatem 1:0, Orlikiem II 3:0 oraz Radomiakiem I 4:0 i z kompletem punktów zajęli 1 miejsce w grupie A, drugi zespół Młodzik (czarni) wygrał kolejno z Radomiakiem II 3:1, Prochem 1:0 oraz UKS Dęblin 6:0 oraz na koniec zremisowali z Orlikiem I 1:1. Niestety niekorzystny bilans bramkowy spowodował, to że Młodzik (czarni) zajął 2 miejsce w grupie B, a to oznaczało, że wpółfinale spotkają się dwa Młodziki, drugi półfinał to mecz Orlik – Broń Radom.

W bratobójczym półfinale żółci pokonali czarnych 4:3, natomiast Orlik pokonał radomską Broń 2:0.

W meczu o III miejsce Młodzik (czarni) po emocjonującym spotkaniu zwyciężył z Bronią 2:1! Wielki finał to przewaga Młodzika i wspaniała gra bramkarza Orlika, który bronił w niesamowitych okolicznościach, spowodowała, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Nasi zawodnicy: Bartek Sowiźrał, Rafał Tuzinek oraz Dawid Kapusta wykonali swoje próby wyśmienicie, a Błażej Miturski obronił jedną „jedynastkę” i to Młodzik cieszył się z końcowego triumfu.

Nagrody indywidualne otrzymali:
Najlepszy zawodnik turnieju – Olivier Wojciechowski (Młodzik czarni)
Najlepszy bramkarz turnieju – Błażej Miturski (Młodzik żółci)
Król strzelców turnieju – Kacper Pietrzyk (Orlik I)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Młodzik (żółci)
  2. Orlik I Radom
  3. Młodzik (czarni)
  4. Broń Radom
  5. Granata Skarżysko
  6. Proch Pionki
  7. Orlik II Radom
  8. SP Radomiak II
  9. SP Radomiak I
  10. UKS Dęblin

Młodzik (żółto-czarny) zagrał w składzie: Miturski, Olszowiec, Sowiźrał, Karolak, Matuszewski, Kapciak, Tuzinek, Kapusta, Bilski, Jeżak, Kunert, Wojciechowski, Wielgus, Głowacki, Cichawa, Klimek, Bojara, Prokopczyk, Ratyński, Siczek, Popiel, Dworakowski, trener: Janusz Pietrasik