Były zawodnik Młodzika Mistrzem Polski!!!

Sobota 11 lipca to dzień, który wpisał się na karty historii Legii Warszawa jako zdobycie 14. (a według innych źródeł 15.) Mistrzostwa Polski. Jest to również historyczny moment dla naszego klubu. Oczywiście związane jest to z osobą Michała Karbownika, a więc czołowego zawodnika stołecznego zespołu i byłego zawodnika Młodzika Radom. To pierwszy tytuł mistrzowski dla byłego zawodnika naszego klubu!

"Karbo" przebojem wdarł się najpierw do pierwszego zespołu, a następnie do pierwszego składu drużyny prowadzonej przez trenera Aleksandara Vukovicia. Zadebiutował w meczu 6. kolejki z ŁKSem Łódź (o debiucie pisaliśmy TUTAJ). Wypadł na tyle dobrze, że później zabrakło go jedynie w meczach 8. i 14. kolejki. Do tej pory zagrał więc w 28 spotkaniach Ekstraklasy - tylko 2 razy wchodził z ławki i 1 raz opuścił boisko przed końcem spotkania. W aż 25 spotkaniach spędzał na boisku pełne 90 minut. Na swoim koncie ma 6 asyst.

zdjęcie: Legia.com

W lutym Michał został wybrany Odkryciem Roku według tygodnika "Piłka Nożna" (o tym pisaliśmy TUTAJ). Później w mediach, nie tylko polskich, ale i m.in. hiszpańskich czy włoskich nazwisko Karbownik pojawiało się wielokrotnie w kontekście transferu do największych europejskich klubów. Zawodnik zdecydował się jednak na razie przedłużyć kontrakt z Legią do 2024 r. Jego przyszłość wyjaśni się zapewne na początku nowego sezonu. W maju selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek wyznał w wywiadzie dla portalu "Łączy nas piłka", że Michał miał otrzymać powołanie na marcowe zgrupowanie reprezentacji, a co więcej miał wystąpić w spotkaniu z Ukrainą.

zdjęcie: Legia.com

Przypomnijmy, że "Karbo" w Młodziku występował w latach 2011-2015 w roczniku 2001, a następnie w 2000. Jego trenerem był Wojciech Gędaj.

Gratulujemy Michałowi oraz jego klubowi sukcesu i życzymy kolejnych! Życzymy również debiutu w reprezentacji!