Igor Brzeziński z powołaniem na LAMO 2022!

Zawodnik rocznika 2010, Igor Brzeziński otrzymał powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów (LAMO)! Jest to projekt organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Przez tydzień, pod okiem wielu trenerów, trenują największe piłkarskie talenty z całego kraju. Tego typu zgrupowania odbywają się od 2014 roku. 

Nasz wychowanek znalazł się w szerokiej kadrze 80 zawodników z całej Polski. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 31 lipca - 6 sierpnia w Wałbrzychu.

Od pewnego czasu podopieczny trenera Sebastiana Orchela, regularnie powoływany jest do ścisłej kadry naszego województwa. 

Pełna lista powołanych i szczegóły --> TUTAJ

Igor nie jest pierwszym zawodnikiem dostrzeżonym przez trenerów kadr narodowych. W przeszłości będąc zawodnikami Młodzika, powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski otrzymywali Albert Wójcik i Maciej Gędaj (obydwaj kadra U-11),Olaf Martynek i Michał Bernat (obydwaj kadra U-16) - (wszyscy rocznik 1998). Do juniorskiej reprezentacji Polski powołanie otrzymał także Patryk Krupa (rocznik 1992) - wychowanek Młodzika, ale ówcześnie już zawodnik Korony Kielce. W kadrze U-15 znalazł się również nasz wychowanek - Bartosz Sowiźrał - w momencie powołania zawodnik Polonii Warszawa. W reprezentacji młodzieżowej jako zawodnik naszego klubu występował też Michał Karbownik, który jest też oczywiście jedynym byłym zawodnikiem Młodzika, mającym za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Polski.