Wyjazdowa porażka Młodzika 2003

Trzeci mecz w Żyrardowie i trzecia porażka. Scenariusze wszystkich meczów rozgrywanych z dzisiejszym rywalem na wyjeździe są podobne. Inicjatywa należała do gospodarzy, którzy grali dużym pressingiem, agresywniej, dokładniej i szybciej od naszego zespołu. Młodzik bronił się skutecznie do momentu bramki samobójczej. AP Żyrardów, chociaż miał przewagę, nie tworzył jednak klarownych sytuacji. Goście sporadycznie przedostawali się pod pole karne zespołu z Żyrardowa.

Przez kilkanaście minut drugiej połowy przebieg spotkania nie zmienił się. Gospodarze wyszli jednak na prowadzenie 3:0 ( po akcji z kontry i rzucie karnym). Dopiero wtedy Młodzik zagrał odważniej, przejął inicjatywę, stworzył sytuacje, z których powinna paść co najmniej jedna bramka. Zawiodła skuteczność. AP Żyrardów odniósł jednak zasłużone zwycięstwo.

Martwi trzecia wysoka wyjazdowa porażka, ale należy odnotować, że Młodzik przyjechał do Żyrardowa ( podobnie jak na mecz do Sulejówka) osłabiony brakiem aż sześciu zawodników. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich będzie gotowa do gry w spotkaniu z Drukarzem.

AP Żyrardów - MŁODZIK RADOM 3-0 (1-0)

22`, 38`, 49`

Skład:W. Janik, P. Gałczyński, B. Janas, O. Kucharczyk, F. Chyra, B. Karpiński, A. Rogowski, S. Dryja, J. Bujek, K. Żyła, M. Prusiński oraz E. Wójcicki, K. Kalita, J. Kolasa, B. Pająk, K. Markwart