Podsumowanie bardzo udanej wiosny 2021!

Za nami bardzo intensywna runda wiosenna sezonu 20/21. Spowodowane było to przymusową przerwą związaną z obostrzeniami na przełomie marca i kwietnia. Po powrocie był bardzo duży natłok meczów. Było bardzo mało dni bez gry, ale z tego powodu możemy się tylko cieszyć. Wiosnę 2021 zdecydowanie trzeba zaliczyć do udanych. W końcu byliśmy świadkami 3 awansów - seniorzy do ligi okręgowej oraz 2006 i 2008 do ligi mazowieckiej! Na szczeblu wojewódzkim dalej będzie występował również rocznik 2004. Jesienią będziemy więc mieli 3 zespoły w lidze mazowieckiej! Poniżej podsumowaliśmy rundę wiosenną w wykonaniu wszystkich naszych zespołów.

Statystyki ogólne:

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

141

70

71

Zwycięstwa

91 (65%)

46 (66%)

45 (64%)

Remisy

15 (11%)

7 (10%)

8 (11%)

Porażki

35 (24%)

17 (24%)

18 (25%)

Bramki

641-294

340-139

301-155

Powyższe statystyki uwzględniają dwie rundy seniorów (jesienną i wiosenną)

Wiosną (+ mecze seniorów z rundy jesiennej) odbyło się więc w sumie 156 meczów. Do 141 meczów widocznych w powyższej tabeli doliczamy 15 spotkań żaków (8 - 2012 i 7 - 2013). W tych rozgrywkach od minionej rundy nie były jednak podawane wyniki, a mecze odbywały się bez udziału sędziów. Dlatego w powyższych statystykach nie są uwzględnione dwie nasze najmłodsze drużyny.

*****************************************************************************************************

Klasa A "Campeon.pl" grupa 2

Trener: Łukasz Glista

O świetnym sezonie seniorów pisaliśmy już w oddzielnym podsumowaniu. Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, koniecznie kliknijcie TUTAJ.

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

32

16

16

Zwycięstwa

24

13

11

Remisy

4

2

2

Porażki

4

1

3

Bramki

102-38

57-16

45-22

+ mecze barażowe z Gracją Tczów: 4-0 i 0-2

Powyższe statystyki uwzględniają dwie rundy seniorów (jesienną i wiosenną)

Miejsce w tabeli: 2 (na 7 zespołów)

Awans do Tymex Ligi Okręgowej (po barażach)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

I liga mazowiecka - B1 U-17 Junior Młodszy

Trener: Maciej Hajduk

Dla naszych juniorów był to premierowy występ w lidze mazowieckiej. W ostatnich sezonach nasz zespół wypuszczał awans w ostatnich kolejkach, aż w końcu jesienią udało się go pewnie wywalczyć. Przeskok pomiędzy ligą radomską, a mazowiecką jest duży, co było zdecydowanie widać. Brakowało doświadczenia na tym poziomie. Były mecze, w których nasi zawodnicy toczyli wyrównane pojedynki z przeciwnikami, ale były także takie, w których było ciężko nawiązać walkę z rywalami. Ostatecznie jednak przedostatnie miejsce w tabeli dało utrzymanie. Ta runda może tylko zaprocentować w kolejnych sezonach. Zapewne w najbliższej przyszłości podopieczni trenera Macieja Hajduka będą "wchodzić" do drużyny seniorów.

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

12

6

6

Zwycięstwa

2

1

1

Remisy

1

1

0

Porażki

9

4

5

Bramki

19-46

10-18

9-28

Miejsce w tabeli: 6 (na 7 zespołów)

Utrzymanie w I lidze mazowieckiej (A2)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

I liga radomska - C1 U-15 Trampkarz

Trener: Piotr Cichawa

Po dwóch rundach spędzonych w lidze mazowieckiej, podopieczni trenera Piotra Cichawy wiosną 2021 r. występowali w lidze radomskiej. Również w przypadku tego rocznika potwierdza się to, o czym wspominaliśmy odnośnie starszych kolegów - przeskok pomiędzy ligą radomską, a mazowiecką jest bardzo duży. Nasi trampkarze przeszli przez rozgrywki okręgowe jak burza. W 14 meczach odnieśli aż 13 zwycięstw - zdecydowana większość to wysokie wygrane - i ponieśli tylko 1 porażkę. Nowy sezon rozpoczną więc ponownie na szczeblu wojewódzkim. 

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

13

7

6

Remisy

0

0

0

Porażki

1

0

1

Bramki

88-22

50-8

38-14

Miejsce w tabeli: 1 (na 8 zespołów)

Awans do I ligi mazowieckiej (B2)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

I liga radomska - C2 U-14 Trampkarz

Trener: Łukasz Glista

Rocznik 2007 grał mocno w kratkę. Dobre mecze z silniejszymi rywalami przeplatał słabszymi spotkaniami z "łatwiejszymi" przeciwnikami. Nasz zespół w większości meczów z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich, ale miał problem z ich wykorzystywaniem. To odbijało się na wynikach. Pozwoliły one na zgromadzenie 26 punktów, co dało 3. miejsce w tabeli - oznacza to, że jesienią podopieczni trenera Łukasza Glisty dalej będą grali na poziomie okręgowym.

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

8

4

4

Remisy

2

1

1

Porażki

4

2

2

Bramki

39-18

26-11

13-7

Miejsce w tabeli: 3 (na 8 zespołów)

Utrzymanie w I lidze radomskiej (C1)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

I liga radomska - D1 U-13 Młodzik

Trener: Wojciech Gędaj

Bardzo ciekawy przebieg miały rozgrywki rocznika 2008. Od samego początku zapowiadało się, że będzie interesująco, ze względu na to, że 3 drużyny mogły wywalczyć awans na szczebel wojewódzki (1 - ekstraliga i 2 - I liga mazowiecka). Liga składała się z 8 zespołów, ale w grze o awans było 5 - Młodzik, Broń, Radomiak, Talent, Energia. Jednak pozostałe - Kraska, a zwłaszcza AS Radomiak i Centrum też odegrały swoją ważną rolę. Młodzik stracił punkty z tymi ostatnimi i wydawało się, że na koniec ligi może się to odbić. Jednak Centrum odebrało jeszcze punkty Broni, a AS - Radomiakowi i Talentowi. Walka o awans trwała do ... ostatnich minut sezonu! Nasz zespół przed ostatnim meczem miał już małe szanse. Musiał wygrać z bezpośrednim rywalem - Energią i liczyć na stratę punktów Talentu. Pierwszy krok został wykonany, a kilkadziesiąt minut po zakończeniu swojego meczu nasi zawodnicy dowiedzieli się, że AS Radomiak doprowadził do remisu w samej końcówce meczu z Talentem, mimo że przegrywał już 2-4! W tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Pierwsze miejsce zajęła Broń, która miała tyle samo punktów co Radomiak, ale wyprzedziła go lepszym bilansem meczów bezpośrednich. Młodzik, Talent i Energia miały tyle samo punktów, a tylko jeden zespół mógł awansować. Musiała powstać mała tabela z meczów pomiędzy tymi zespołami, w której najlepsza była nasza drużyna!  Brawo dla zespołu trenera Wojciecha Gędaja za walkę do końca! Nagrodą będzie gra w lidze mazowieckiej w przyszłym sezonie!

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

8

4

4

Remisy

2

1

1

Porażki

4

2

2

Bramki

33-12

13-6

20-6

Miejsce w tabeli: 3 (na 8 zespołów)

Awans do I ligi mazowieckiej (C2)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

I liga radomska - D2 U-12 Młodzik

Trener: Karol Bugajski

Zawodnicy z rocznika 2009 grali jeszcze (i będą grali jesienią) bez prawa awansu. Rywalizowali z 7 najlepszymi drużynami w swoim roczniku w regionie. Każdy kolejny mecz to kolejne cenne doświadczenie. Bywały mecze łatwe, w których nasz zespół wysoko wygrywał. Bywały jednak również takie mecze, w których trzeba było mocno postarać się o zwycięstwo. Patrząc w tabelę widzimy, że ligę zdominowały 2 zespoły - Młodzik i Broń. W bezpośrednich pojedynkach lepszy był nasz zespół - remis i zwycięstwo. Podopiecznym trenera Karola Bugajskiego punkty zdołały jednak jeszcze urwać Zwolenianka (2-2) i Radomiak (1-1). Tym samym to Broń w tabeli była pierwsza, punkt przed Młodzikiem, ale w tym momencie wynik nie jest jeszcze tak istotny. Oprócz rozgrywek ligowych nasza drużyna nie próżnowała - rywalizowała w spotkaniach sparingowych i turniejach z silnymi drużynami m.in. z Warszawy, Kielc, czy Lublina.

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

11

5

6

Remisy

3

2

1

Porażki

0

0

0

Bramki

48-12

25-9

23-3

Miejsce w tabeli: 2 (na 8 zespołów)

Utrzymanie w I lidze radomskiej (D1) - walka o awans dopiero w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

Trener: Sebastian Orchel

Za naszymi orlikami runda pełna meczów. W sumie rozegrali oni 28 spotkań. Do rozgrywek były zgłoszone 2 drużyny, po to, aby jak najwięcej zawodników miało możliwość rywalizowania w meczach ligowych. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości. Jesienią podopieczni trenera Sebastiana Orchela będą rywalizować już na większych boiskach w składach 9-cio osobowych.

I zespół - I liga radomska - E1 - U-11 Orlik

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

11

6

5

Remisy

2

0

2

Porażki

1

1

0

Bramki

95-28

56-17

39-11

Miejsce w tabeli: 1 (na 8 zespołów)

Utrzymanie w I lidze radomskiej (D2)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

II zespół - II liga radomska gr. 2 - E1 - U-11 Orlik

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

14

7

7

Zwycięstwa

6

2

4

Remisy

0

0

0

Porażki

8

5

3

Bramki

61-62

22-32

39-30

Miejsce w tabeli: 5 (na 8 zespołów)

Utrzymanie w II lidze radomskiej (D2)

ZOBACZ TERMINARZ

ZOBACZ TABELĘ

Trener: Artur Kowalczyk

Również 2 zespoły w rozgrywkach miał rocznik 2011. Oprócz meczów ligowych zawodnicy trenera Artura Kowalczyka wystąpili w kilku turniejach, w których mieli możliwość grać z bardzo dobrymi zespołami. Chłopcy mają więc za sobą dużo wartościowych meczów.

I zespół - liga radomska gr. 4 - E2 - U-10 Orlik

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

7

3

4

Zwycięstwa

3

1

2

Remisy

1

0

1

Porażki

3

2

1

Bramki

52-43

17-20

35-23

ZOBACZ TERMINARZ

II zespół - liga radomska gr. 1 - E2 - U-10 Orlik

Ogółem

DOM

WYJAZD

Mecze

6

3

3

Zwycięstwa

5

3

2

Remisy

0

0

0

Porażki

1

0

1

Bramki

104-13

64-2

40-11

ZOBACZ TERMINARZ

Brak awansów i spadków, rozgrywki bez tabel

Trener: Filip Janik

Od minionej rundy w rozgrywkach żaków nie było sędziów i nie było odnotowywanych wyników. Dlatego też nie podajemy rezultatów rozegranych meczów. Niestety, ale kilka z zaplanowanych spotkań się nie odbyło. Szkoda. Może, gdyby byli sędziowie to by do takich sytuacji by nie dochodziło? Skupmy się jednak na tych meczach, które się odbyły - było ich 8. Wzięła w nich szeroka grupa młodych zawodników, którzy cieszą się każdą chwilą gry, strzelonymi bramkami i zwycięstwami, mimo że wyniki nie są uwzględniane. Radość jest jednak jak najbardziej naturalna. A możemy zdradzić, że takich momentów było bardzo dużo :) Podopieczni trenera Filipa Janika po wakacjach będą już grać w formule 6+1 na całym orliku.

I zespół - liga radomska gr. 2 - F1 - U-9 Żak

ZOBACZ TERMINARZ

II zespół - liga radomska gr. 5 - F1 - U-9 Żak

ZOBACZ TERMINARZ

Brak awansów i spadków, rozgrywki bez tabel

Trener: Karol Bugajski

W przypadku żaków młodszych sytuacja była podobna, jak u starszych kolegów - brak wyników. Miniony sezon był debiutanckim w rozgrywkach dla rocznika 2013. Wiosną było już jednak widać pewne ogranie z rundy jesiennej. Z meczu na mecz chłopcy radzili sobie coraz lepiej. Rozegrali w sumie 7 spotkań. W tym wieku świetnie oglądać uśmiechniętych zawodników i wielką radość po zdobytych golach oraz po zwycięstwach. 

​liga radomska gr. 1 - F2 - U-8 Żak

ZOBACZ TERMINARZ

Brak awansów i spadków, rozgrywki bez tabel

*****************************************************************************************************

Chcesz dołączyć do Młodzika?

Zapraszamy na treningi po przerwie wakacyjnej!

Wybierz numer do trenera interesującego Cię rocznika, zadzwoń i dowiedz się kiedy możesz przyjść na trening!

Numery oraz informacja jak do nas dołączyć --> TUTAJ

Zobaczcie naszą bazę!