Podsumowanie historycznego sezonu!

To był bardzo długi sezon! Trwał ponad rok! Brak rundy wiosennej w minionym sezonie spowodował, że już w połowie czerwca 2020 r. rozpoczęły się przygotowania do nowej kampanii. Seria sparingów rozegranych na przełomie czerwca i lipca nie dawała wielkich nadziei na to, że będzie to dobry sezon ... Jednak jak się okazało na początku lipca 2021 r. było zupełnie inaczej.

    

Pod koniec lipca 2020 r. sezon rozpoczęliśmy pucharowym meczem z KS Jastrząb. Otwarcie było bardzo dobre, zwycięstwo 3-0, ale radość nie trwała zbyt długo .. Niestety ostatecznie to gospodarze tego meczu zagrali w kolejnej rundzie. Błąd w zgłoszeniu zawodników poskutkował walkowerem na niekorzyść naszej drużyny. Później los się jednak do nas uśmiechnął i na początku rundy rewanżowej walkower pomógł naszej drużynie (wpadka z Sadownikiem i remis 3-3 - ostatecznie walkower na naszą korzyść, ze względu na występ zawodnika, który powinien pauzować za kartki).

    

Ligę rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Od początku utrzymywaliśmy się w czołówce tabeli. Odkąd w 3. kolejce wskoczyliśmy na 1. miejsce, do samego końca ligi nie spadliśmy poza podium. Pierwsza porażka przytrafiła się dopiero w 8. kolejce z Chojniakiem Wieniawa. W dwóch wyjazdowych meczach, jak się okazało na koniec sezonu, z czołowymi zespołami ligi - SKSem Potworów i Sokołem Przytyk zremisowaliśmy 1-1. Pod koniec października straciliśmy pierwsze punkty (jedyne jesienią) na własnym boisku - remis 3-3 z Kraską Jasieniec. Końcówka rundy była trudna. Rozpoczęły się problemy kadrowe. Wtedy dała o sobie znać głębia składu i mimo tych problemów udało się wygrać większość meczów - w tym w szalonych okolicznościach z KS Błotnica - wyciągając wynik z 0-2 na 3-2, strzelając 2 ostatnie gole w doliczonym czasie. Doznaliśmy natomiast porażki w Odrzywole. Skończyliśmy rundę na 2. miejscu, ale w tabeli było bardzo ciasno. 

    

Zimą rozegraliśmy serię sparingów, po czym przyszedł czas na mecz 1. kolejki rundy rewanżowej - od razu z 3. zespołem ligi - Sokołem Przytyk. Już przed meczem było wiadomo, że to pierwsze .. i ostatnie spotkanie po zimowej przerwie i przed przerwą związaną z obostrzeniami. Ranga meczu była więc wysoka, bo obydwa zespoły miały w tabeli tyle samo punktów i nie było wiadomo, czy liga zostanie w ogóle wznowiona. Nasz zespół potwierdził wysoką formę ze sparingów i pewnie wygrał 3-1. Gdy pojawiła się możliwość, rozegraliśmy 3 sparingi, które niestety były bardzo nieudane. Widać było, że przerwa mocno nas wyhamowała. Widoczne było to po powrocie ligi - pierwszy mecz i pierwsza porażka u siebie (jedyna w sezonie) - z Wulkanem Zakrzew 2-3. Później ogromna wpadka i wyjazdowy remis z outsiderem tabeli - Sadownikiem Błędów 3-3. Jednak jak już wcześniej pisaliśmy los oddał to, co zabrał na początku sezonu. Po tym meczu przyszło przełamanie z MKS Wyśmierzyce i "maszyna ruszyła". To zwycięstwo zapoczątkowało serię 9 zwycięstw z rzędu - w tym była ważna i pewna wygrana z Chojniakiem, najwyższa wygrana w całym sezonie - 10-1 z Kraską, a także walkower za mecz z Blaskiem, gdyż goście nie przyjechali na mecz. Nasz zespół został zatrzymany dopiero przez Legion Głowaczów. W ostatniej kolejce graliśmy z SKSem Potworów i zwycięstwo w tym pojedynku dawało bezpośredni awans. Niestety po pełnym emocji spotkaniu padł remis 1-1, który premiował awansem gości. Nam pozostała gra w barażach. W nich rywalem była Gracja Tczów. W pierwszym meczu nasza drużyna dała prawdziwy popis, wygrywając 4-0, dając margines błędu przed rewanżem. W nim to zespół z Tczowa był lepszy, ale wygrana 2-0 nie wystarczyła i dała awans Młodzikowi!

     

Łącznie ze sparingami w tym sezonie rozegraliśmy aż 47 spotkań! Awans po tylu rozegranych meczach nie może być przypadkowy. Nasz zespół w pełni zapracował na ten sukces. Jest to historyczna chwila dla klubu. Seniorzy po raz pierwszy zagrali w sezonie 2015/2016 i od razu wywalczyli awans do A-klasy. Na tym poziomie podopieczni trenera Łukasza Glisty spędzili 5 sezonów. W kolejnym po raz pierwszy wystąpią w lidze okręgowej. Na ten sukces pracowało wiele osób. Przede wszystkim zawodnicy, bo to oni walczyli na boisku. Jednak w gronie osób, które się do tego przyczyniły są także trenerzy, działacze, ludzie, którzy byli blisko przy zespole, a także kibice, którzy jeździli za zespołem na każdy mecz. Szczególnie w ostatnich meczach sezonu pokazaliśmy siłę tego klubu! Pokazaliśmy, że Młodzik to jedna wielka rodzina - na boisku seniorzy, a wokół młodzi adepci futbolu w żółtych koszulkach, w rożnym wieku, zarówno mali, jak i ci więksi, głośno dopingujący swoich starszych kolegów, a po meczu wspólnie się cieszący lub pocieszający ich. To były kapitalne obrazki! Do zobaczenia w przyszłym sezonie! Awans jest nasz!

               

****************************************************************************

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW:

 • CZAS GRY (27 zawodników):

Konrad Pionka (2836), Filip Janik (2769), Wojciech Janik (2614), Michał Molga (2520), Kacper Kalita (2451), Adrian Rogowski (2246), Kacper Żyła (1973), Rafał Jopek (1930), Bartosz Karpiński (1892), Filip Chyra (1725), Miłosz Prusiński (1714), Daniel Kamionka (1580), Bartłomiej Nowak (1518), Hubert Grzmiel (1172), Karol Bugajski (994), Piotr Tatar (562), Łukasz Krawczyński (562), Sebastian Orchel (378), Kacper Lutek (356), Albert Wójcik (305), Emil Komorski (250), Jan Gliński (171), Cezary Naglak (147), Bartłomiej Rdzanek (129), Jacek Ulawski (79), Łukasz Glista (45), Sebastian Dryja (10)

    

Na zdjęciu powyżej - Konrad Pionka - zawodnik z największą ilością minut

 • STRZELCY (16 zawodników):

Bartłomiej Nowak (30), Kacper Żyła (13), Miłosz Prusiński (10), Konrad Pionka (10), Rafał Jopek (9), Bartosz Karpiński (5), Albert Wójcik (5), Filip Janik (4), Jan Gliński (4), Hubert Grzmiel (3), Adrian Rogowski (3), Kacper Kalita (2), Daniel Kamionka (1), Michał Molga (1), Piotr Tatar (1), Łukasz Glista (1)

     

Na zdjęciu powyżej - Bartłomiej Nowak - najlepszy strzelec

 • ASYSTENCI (22 zawodników):

Adrian Rogowski (15), Rafał Jopek (8), Konrad Pionka (8), Miłosz Prusiński (7), Filip Janik (6), Kacper Żyła (6), Bartłomiej Nowak (4), Filip Chyra (4), Bartłomiej Rdzanek (3), Bartosz Karpiński (3), Kacper Kalita (3), Hubert Grzmiel (2), Sebastian Orchel (2), Daniel Kamionka (1), Michał Molga (1), Karol Bugajski (1), Łukasz Krawczyński (1), Emil Komorski (1), Albert Wójcik (1), Sebastian Dryja (1), Jacek Ulawski (1), Piotr Tatar (1)

    

Na zdjęciu powyżej - Adrian Rogowski - najlepszy asystent

*Powyższe statystyki zawodników obejmują mecze ligowe i barażowe.

****************************************************************************

STATYSTYKI DRUŻYNY:

 • 2. miejsce w tabeli (76 punktów) - 1 punkt straty do SKS Potworów, 2 punkty przewagi nad Sokołem Przytyk i 12 nad Legionem Głowaczów
 • 32 mecze 
 • 24 zwycięstwa (75%)
 • 4 porażki (12,5%)
 • 4 remisy (12,5%)
 • Bramki: 102-38
 • Dom - 13 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka ; Bramki: 57-16
 • Wyjazd - 11 zwycięstw - 2 remisy - 3 porażki ; Bramki 45-22

*Powyższe statystyki nie obejmują baraży. Uwzględnione są 3 walkowery - wszystkie na korzyść naszej drużyny (z KS Błotnica - na boisku 3-2 dla Młodzika ; z Sadownikiem - na boisku 3-3 ; z Blaskiem - goście nie przyjechali na mecz)

    

****************************************************************************

NAJ.. NAJ.. NAJ..

 • Najlepszy atak - 102 gole strzelone (2. miejsce SKS Potworów - 92)
 • Najlepszy atak u siebie - 57 goli strzelonych (2. miejsce SKS Potworów - 46)
 • Najlepszy strzelec ligi - Bartłomiej Nowak - 28 goli (2. miejsce Oskar Miturski - 27 goli)
 • Najwięcej zwycięstw - 24 (2. miejsce SKS Potworów i Sokół Przytyk - 23)
 • Najwięcej zwycięstw u siebie - 13 (tyle samo SKS Potworów)
 • Najwięcej zwycięstw na wyjeździe - 11 (tyle samo Sokół Przytyk)
 • Najwyższe zwycięstwo w lidze - 10-1 z Kraską Jasieniec na wyjeździe

INNE CIEKAWOSTKI:

 • Tylko 2 mecze bez strzelonego gola - Legion Głowaczów i Chojniak Wieniawa - obydwa wyjazdowe, porażki 0-2
 • W 10 meczach nasz zespół strzelał przynajmniej 4 gole
 • W 20 meczach nasz zespół strzelał przynajmniej 3 gole
 • Tylko w 3 meczach na własnym boisku nasz zespół nie zdobył kompletu punktów (porażka 2-3 z Wulkanem Zakrzew ; remisy 3-3 z Kraską Jasieniec i 1-1 z SKS Potworów)
 • Tylko 5 razy z wyjazdów nasz zespół wracał bez zwycięstwa (porażki z Chojniakiem i Legionem 0-2 i Blaskiem 2-3 ; remisy z Sokołem i SKSem 1-1)
 • Drugi najlepszy atak na wyjeździe - 45 goli strzelonych (1. miejsce SKS Potworów - 46)
 • Średnia strzelonych goli na mecz: 3,2
 • Średnia straconych goli na mecz: 1,2
 • Średnia goli w meczu Młodzika: 4,4

*Powyższe statystyki nie obejmują baraży. Uwzględnione są 3 walkowery - wszystkie na korzyść naszej drużyny (z KS Błotnica - na boisku 3-2 dla Młodzika ; z Sadownikiem - na boisku 3-3 ; z Blaskiem - goście nie przyjechali na mecz)

****************************************************************************

Jeżeli chcesz sprawdzić szczegóły wybranego meczu (składy, strzelcy itp.) kliknij TUTAJ i kliknij w wynik meczu, którym jesteś zainteresowany

****************************************************************************

    

    

****************************************************************************

KRÓL STRZELCÓW:

Królem strzelców "Campeon.pl Klasy A gr. II" został Bartłomiej Nowak, który zdobył 28 goli! 2 kolejne dołożył w barażach. Jest to tym większe osiągnięcie, że Bartek dołączył do naszej drużyny zimą i występował tylko w rundzie wiosennej! Mimo to, w zaledwie !15! meczach zdobył 28 goli. Tylko jedno spotkanie zakończył bez zdobyczy bramkowej (z Legionem Głowaczów). Warto podkreślić, że tuż za nim w klasyfikacji z 27 golami znalazł się Oskar Miturski - obecnie zawodnik Chojniaka Wieniawa. W przeszłości obaj zawodnicy tworzyli duet napastników w roczniku 2003 w naszym klubie! Łącznie w tym sezonie w rozgrywkach ligowych zdobyli więc 55 goli!

    

Na zdjęciu powyżej - Bartłomiej Nowak i Oskar Miturski - najlepsi strzelcy "Campeon.pl Klasy A gr. II"

****************************************************************************

WIEK:

Awans smakuje tym bardziej, że wywalczyła go młoda kadra, bardzo mocno związana z naszym klubem. Tylko 8 zawodników z całej 27 osobowej kadry, która wystąpiła w tym sezonie, ma więcej niż 25 lat. Zdecydowanie największą grupę stanowią zawodnicy z rocznika 2003 - było ich aż 11. Systematycznie w każdym spotkaniu w pierwszym składzie wychodziło 6-7 chłopaków z 2003. Trzeba pamiętać, że jesienią większość z nich grała nie mając nawet skończonych 17 lat. Ze wszystkich zawodników, którzy wyszli w minionym sezonie na boisko, naliczyliśmy 19 takich, którzy w przeszłości występowali w młodzieżowych zespołach naszego klubu. Pozostali związani są z klubem poprzez to, że są trenerami lub są mieszkańcami naszej dzielnicy. Tylko 3-4 zawodników nie było wcześniej związanych z Młodzikiem, ale bardzo dobrze wkomponowali się w zespół.

 • średnia wieku (rocznikowo - 2021 r.) - 24 lata
 • średnia wieku składu, który wychodził najczęściej wiosną - 21,5 

    

****************************************************************************

SKŁAD TYMEX LIGI OKRĘGOWEJ W SEZONIE 2021/2022:

 • Radomiak Radom II, Proch Pionki, KS Warka, Mazowsze Grójec - spadkowicze
 • LKS Promna, Drogowiec Jedlińsk, Powiślanka Lipsko, Jodła Jedlnia-Letnisko, Pilica Nowe Miasto, Orzeł Wierzbica, Oronka Orońsko, Gryf Policzna, Szydłowianka Szydłowiec - zespoły, które utrzymały się w TLO
 • MŁODZIK, SKS Potworów, Polonia Iłża - beniaminkowie

Początek nowego sezonu zaplanowany jest na weekend 15/16 sierpnia. Tydzień wcześniej odbędzie się I runda okręgowego Pucharu Polski.